دومین همایش تخصصی طراحی واکنش‌گرا

دومین همایش تخصصی طراحی واکنش‌گرا

پنجشنبه، ۳ دی ۱۳۹۴

همایش تخصصی طراحی واکنش‌گرا با هدف معرفی متدهای جدید و روش‌های صحیح طراحی واکنش‌گرا برای طراحان و توسعه‌دهندگان وب برگزار می‌شود.
طبق روندهای جهانی طراحی واکنش‌گرا در سال جاری و سال آینده، یکی از مهمترین مباحثی که می‌بایست به آن توجه داشت طراحی بهینه و بازدهی بالای صفحات است که در این رویداد به این موضوع می‌پردازیم.

چرا باید در این همایش شرکت کنیم؟

  • یادگیری اصول طراحی و توسعه واکنش‌گرا
  • همگام شدن با روندهای جهانی
  • تغییر نگرش نسبت به طراحی واکنش‌گرا
  • شبکه‌سازی و ارتباط با متخصصین این حوزه
  • آشنایی با فرصت‌های شغلی
  • دريافت گواهی شركت در همايش
  • يك روز خوش همراه با يادگيری

استایل‌نویسی منطقی

نوشتن کدهای استایل صفحه لزوما نباید در فایل خارجی باشد و برای بهینه بودن صفحه بعضی اوقات لازم است کدهای استایل را به صورت اینلاین در صفحه بنویسیم.

اصول تایپوگرافی

اصلی‌ترین سرمایه‌ی وب‌سایت محتوای آن است که با هماهنگ کردن آن با دستگاه‌های متفاوت در سایزهای مختلف می‌توان حس خوشایندی را به کاربر منتقل کرد.

الگوهای نویگیشن‌

الگوهای نویگیشن‌ در طراحی واکنش‌گرا موضوع بسیار مهمی است که معمولا فراموش می‌شود در حالی که رعایت آن باعث دسترسی بهتر کاربر می‌شود.

تفکر واکنش‌گرا

در صورتیکه مفهوم تکنولوژی‌های موبایل و وب مدرن را به درستی درک کنیم علاوه بر اینکه طراحی واکنش‌گرا می‌تواند بسیار مفید باشد، طراحی آن نیز بسیار راحت خواهد بود.

باورهای نادرست

متکی بودن به فریم‌ورک‌ها و صرفا استفاده از مدیاکوئری ها، علاوه بر طولانی شدن و بهینه نبودن کدها به محتوا و چیدمان که مهمترین اصل در وب‌سایت است لطمه وارد می‌کند.

استراتژی‌های طراحی

قبل از شروع به طراحی واکنش‌گرا مشخص کردن زاویه‌ی دید کاربران و انتظاراتی که آنها از وب‌سایت دارند باعث می‌شود طراحی ما علاوه بر زیبایی، جامع و همه‌گیر نیز باشد.

ثبت‌نام در همایش

  هزینه شرکت در همایش تا قبل از ۲۰ آذر مبلغ ۶۰ هزار تومان و بعد از آن ۸۰ هزار تومان می‌باشد.

سخنران‌ها

چه کسانی در همایش طراحی واکنش‌گرا با شما خواهند بود؟

سهیل علوی

سهیل علوی

هم-بنیان‌گذار و مدیرعامل ریحون

طراح و توسعه دهنده‌ی فرانت اند است و تجربه ۴ استارتاپ موفق و جذب سرمایه بیش از ۱۰ میلیون دلار در کشور های چین، کانادا، آمریکا و ایران را دارد. آخرین استارتاپ او توسط بزرگترین شرکت سرگرمی (SFX Entertainment) در نیویورک خریداری شده است، سهیل پس از فوت پدرش به ایران بازگشت و بعد از مشاهده پیشرفت کشور در زمینه‌ی شرکت‌های مبتنی بر تکنولوژی، تصمیم به بنیان‌گذاری شرکت ریحون گرفت.

فرید ارض پیما

فرید ارض پیما

هم‌-بنیان‌گذار و مدیر محصول در آتی‌تل

عاشق حیوانات و جاوااسکریپت است هرچند وی به زبان برنامه‌نویسی خاصی وابستگی ندارد. اگر قرار باشد محصولات با بالاترین کیفیت‌ به مشتری تحویل داده شوند، لازم است در کار سخت‌گیر باشد گرچه این سخت‌گیری با گپ‌های لذت‌بخش در مورد موضوعات پایه‌ای علم و تکنولوژی فراموش خواهد شد. فرید این سال‌ها از پیش‌برندگان شرکت آتی‌تل و مدیر محصولات این شرکت است.

کاظم کشاورز

کاظم کشاورز

توسعه دهنده‌ی وب

یکی از موسسین تسکولو، توسعه‌ دهنده‌ی وب و رابط‌کاربری و توسعه‌ دهنده جاوااسکریپت نینجا می‌باشد.

محسن حسینیان

محسن حسینیان

رابط‌کاربری و توسعه دهنده‌ی وب

هفت سال در زمینه فری‌لنسری کار کرده و به مدت سه سال است که بعنوان طراح ارشد تیم برنامه نویسی فعالیت دارد. همراه با تیم فاندرزبادی (روباکو ی سابق) مشغول کار روی توسعه چندین پروژه از جمله پروژه‌ی اپفورال می‌باشد.

آرش منطقی

آرش منطقی

طراح و توسعه دهنده‌ی وب

آرش نویسنده کتابخانه سیمپ‌تیپ است که بعد از مشارکت در استارتاپ ایونتوریال به عنوان توسعه‌دهنده فرانت‌اند، بلاگ مینی فید را تأسیس کرد و در حال حاضر به عنوان فیریلنسر مشغول به کار است.

سیامک مختاری

سیامک مختاری

طراح و توسعه‌ دهنده‌ی فرانت‌اند

سازنده پکیج لیکون و طراح وب‌سایت اولین همایش آینده طراحی وب. او سابقه کار در شرکت‌های نت‌برگ، آبانگان و کلیک‌یاب را دارد و در حال حاضر در زرین‌پال توسعه‌دهنده ارشد فرانت‌اند است.

سید ناصر حسنی

سید ناصر حسنی

طراح و توسعه دهنده‌ی وب

فارغ‌التحصیل رشته‌ی مهندسی نرم افزار است که سابقا توسعه دهنده‌ی بک‌اند بوده و برروی الگوریتم‌های رباتیک و هوش‌مصنوعی کار می‌کرده است. پس از آن در زمینه‌ی فرانت‌اند کار کرده و طراحی وب را با دقت مهندسی ترکیب کرده تا وب‌سایت‌هایی زیباتر و با سرعت اجرای بالاتری حاصل شود. ناصر در سال‌های اخیر در این زمینه به صورت فریلنسر فعالیت داشته است.

مسعود صدری

مسعود صدری

توسعه دهنده‌ی رابط‌کاربری

دانش آموخته‌ی رشته مهندسی نرم افزار که از سال ۸۷ بطور جدی کار برنامه نویسی را آغاز کرده و همواره به عنوان یک توسعه دهنده فعالیت داشته، وی با چندین تیم و شرکت نرم افزاری همکاری داشته و در حال حاضر توسعه دهنده رابط کاربری می‌باشد که سعی در به اشتراک‌گذاری مطالب آموخته شده از طریق کارگاهها و وبلاگ شخصی خودش دارد.

سعید علیپور

سعید علیپور

طراح و توسعه‌ دهنده‌ی وب

مجموعه آیکونو از کارهای اوست، از اعضای اصلی تیم ذرت است و همچنین در تیم رابط‌کاربری پرشین‌گیگ نیز حضور دارد و برای ظاهری زیبا و کاربرپسند در وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تحت‌وب تلاش می‌کند.

برنامه برگزاری

یک روز با طراحی واکنش‌گرا

پذیرش و ورود به سالن برگزاری.

با ارائه ی مشخصات خود وارد سالن برگزاری شوید

صرف صبحانه

از خوردن صبحانه در کنار چهره های جدید و متخصص لذت ببرید ;)

مراسم افتتاحیه

سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از قرآن مجید.

سخنرانی دبیر همایش

good design is less design

این روزها پیشنهاد می‌شود طراحی صفحات وب را ابتدا برای نمایشگرهای کوچکتر شروع کنیم، در این ارائه قصد داریم دلیل این موضوع و تاثیر استفاده ی آن در زندگی روزمره را بررسی کنیم.

نمایش ارائه

تایپوگرافی اصولی در وب

تایپوگرافی نه تنها شامل اطلاعات نوشتاری می‌باشد، بلکه خطوط الگو در ترکیب‌بندی یا گریدبندی یک طرح را نیز در بر می‌گیرد. ترکیب‌بندی درست و متناسب با محتوا مورد نظر، می‌تواند ساختار یک اثر را به شکلی در آورد که کاربر روی آن‌ تمرکز نموده و آن‌را کشف کند. تایپوگرافی تنها مخصوص سایت‌های محتوا محور نیست. بلکه تمامی سایت‌ها باید تایپوگرافی اصولی و زیبا داشته باشند تا کاربران به راحتی به‌توانند با آن در تماس برقرار کنند. نسبت‌ها در تایپوگرافی انواع و اقسام دارد که در این ارائه من درباره‌ی نسبت طلایی صحبت خواهم کرد.

نمایش ارائه

نظام بصری موزون در طراحی واکنش‌گرا

در طراحی وب‌سایت پنج عنصر اصلی داریم که شامل:"رنگ، فونت، فرم، تصویر و گرید" می‌باشد. وقتی یک وب‌سایت واکنش‌گرا طراحی می شود؛ در واقع قرار است چیدمان در دستگاه‌ها و صفحه نمایش‌های مختلف تغییر کند. بنابراین یکی از اصلی ترین عناصر طراحی شده ما، تغییر شکل خواهد داشت. سوال اینجاست:" حالا که نظام بصری طرح با تغییر چیدمان عوض شده، چطور کاربر احساس آشنایی قبلی به سایت را از دست ندهد؟"

استراحت و پذیرایی

نسکافه و چای میل کنید تا برای ادامه ی همایش انرژی کافی داشته باشید. ;)

نویگیشن‌ در طراحی واکنش‌گرا

ممکن است شما هم با من هم عقیده باشید که طراحی واکنش‌گرا برخلاف ظاهر دوست داشتنی و منعطف‌اش، حاوی چالش های پنهانی نهفته‌ای است که گاهی دردآور است و روند اجرای کار را کند می کند. در مقابل این چالش‌ها بجای اینکه به اختراع دوباره چرخ فکر کنیم؛ کافی است نگاهی به الگوهای حاضر بیاندازیم. نویگیشن‌ها یکی از این چالش‌های موجود است. در این ارائه به تعیین اولویت‌ها و ترتیب محتوا که مهم ترین بخش تصمیم گیری در واکنش‌گرا کردن نویگیشن‌ها ست، خواهیم پرداخت. همینطور نقش همبرگرمنو، مزایا و معایب استفاده از آن را شرح می دهیم. در بخش دیگر به بررسی تجربه کاربری نویگیشن‌ها در طراحی واکنش‌گرا پرداخته و در انتها جدیدترین الگوهای نویگیشن‌ در طراحی واکنش‌گرا را معرفی می‌کنیم.

نمایش ارائه

تفکر واکنش‌گرا و ارتباط آن با مشتریان یک سیستم

با پررنگ‌تر شدن نقش تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها در زندگی و کارهای روزمره نیاز به واکنش‌گرا بودن رابط کاربری یک وب‌سایت یا نرم افزار به مراتب بیشتر از قبل احساس می‌شود، همین طور طراحی واکنش‌گرا به عنوان یکی از امتیازهای سئو برای گوگل محسوب شده و سیستم ما را به استانداردهای جهانی نزدیک‌تر می‌کند. اما موضوع بسیار مهمی که برای اغلب کسب‌ و‌ کارها وجود دارد، ارتباط صحیح و راحت یک کاربر با وب‌سایت و نرم‌افزار آن شرکت یا سازمان می‌باشد. اولین گام جهت پیشرفت در مسیر توسعه کسب‌ و‌ کار زمانی برداشته می‌شود که کاربران یک سیستم با درک این استانداردها متوجه شوند که وقت و نوع نگرش آنها در نظر گرفته شده و می‌توانند برای استفاده از محصولات یک سیستم، ابزارهای مختلفی را امتحان کنند.

نمایش ارائه

بهبود تجربه‌ی کاربری در طراحی واکنش‌گرا

ابزارها و متدهای جدید برای هرچه سیال‌کردن صفحات وب و نمایش بهتر آن‌ها روی اندازه‌های مختلف نمایشگر‌ها منتشر شده و می‌شوند، اما چه خوب است که به تجربه‌ی کاربر بعد از بارگذاری صفحه و هنگام کار با صفحه (مخصوصا در برنامه‌های تحت وب) نیز توجه کنیم. با هم چند نکته برای بهبود یک سایت واکنش‌گرا و ایجاد یک تجربه‌بهتر را مرور خواهیم کرد.

نمایش ارائه

ناهار ، نماز و استراحت

ناهاری دلچسب همراه دوستان و متخصصان وب، لذت ببرید ;)

سوپر ریسپانسیو

بسیار ناامیدکننده است که وقتی یک وب‌سایتی براساس اصول طراحی واکنش‌گرا دوباره طراحی و پیاده سازی می‌شود، مجبور می‌شویم تا چند دقیقه به یک صفحه سفید خیره شویم. به همین دلیل قرار بر آن است که از عملکردهایی گفته شود که در این ارائه کمک کنند تا زودتر محتوای واکنش‌گرا را به کاربر نهایی برسانند و در عین حال یک وب‌سایت واکنش‌گرا داشته باشیم.

نمایش ارائه

اهمیت استایل‌نویسی حیاتی در طراحی واکنش‌گرا

هرچند سال‌ها از دوره‌ای که استایل‌ها را به صورت اینلاین می نوشتیم گذشته است، اما شاید بد نباشد باز هم نیم‌نگاهی به مزیت‌های روش‌های پیشین داشته باشیم. ایده ارائه شده در این روش جداسازی استایل‌های حیاتی از آن دسته ازاستایل‌های غیرحیاتی است که در گام های بعدی هم می توان به آن رسیدگی کرد. اگر بتوانیم استایل‌های حیاتی را هرچه سریع‌تر برای پردازش در اختیار مرورگر قرار دهیم، می توانیم صرفه جویی در زمان را برای کاربر به ارمغان آوریم. در ادامه به اهمیت این روش در طراحی‌های واکنش‌گرا خواهیم پرداخت و با چالش‌های پیاده‌سازی آن آشنا خواهیم شد و در نهایت راه کارهایی را برای استفاده‌ کاربردی از این روش معرفی خواهیم کرد.

نمایش ارائه

استراحت

نسکافه و چای میل کنید تا برای ادامه ی همایش انرژی کافی داشته باشید. ;)

روشهای نوین بررسی سرعت عملکرد رابط‌کاربری در نسخه‌ی موبایل

این روزها اغلب وب‌سایت‌ها واکنش‌گرا طراحی می‌شوند، بدین معنی که رابط‌کاربری طراحی شده برای دسکتاپ در اندازه‌ی صفحه‌ی موبایل و تبلت نیز قابل استفاده است، اغلب اوقات رابط‌کاربری برای مرورگر دسکتاپ بهینه‌سازی شده و در نسخه‌ی موبایل عملکرد ضعیف‌تری از خود نشان می‌دهد، بدین ‌منظور به ابزارهای مختلفی برای بهینه‌سازی رابط‌کاربری در نسخه‌ی موبایل توسط مرورگرها تعبیه شده‌اند.

نمایش ارائه

هیبرید کارا، از رویا تا واقعیت!

نمایش ارائه

سخنان پایانی و اختتامیه

محل برگزاری

دومین همایش تخصصی طراحی واکنش‌گرا

تهران - خیابان حافظ - پایین تر از خیابان طالقانی- دانشگاه صنعتی امیرکبیر - سالن اجتماعات مرکزی

حامیان

برگزاری همایش با یاری این دوستان امکان‌پذیر شده است.

برگزارکنندگان

این همایش را چه کسانی برگزار می‌کنند.

تماس با دبیرخانه:

تهران، میدان فاطمی، میدان گلها، خیابان کاج جنوبی، پلاک ۴۰
تلفن دبیرخانه: ۸۸۹۸۵۰۳۰-۰۲۱
نمابر دبیرخانه: ۸۸۹۸۰۸۹۵-۰۲۱

ایمیل دبیرخانه:

[email protected]

این وب‌سایت با مرورگرهای قدیمی سازگار نیست.

لطفا از مرورگرهای مدرن استفاده کنید.